blog

0-7’lik bir kısmi, azulgranalar ışıkta ateşlendi (33-46)

0-7’lik bir kısmi, azulgranalar ışıkta ateşlendi (33-46)

Ve Pazar günü Santiago’da, ligde Obradoiro’ya karşı en yüksek skorunu (25 sayı) Barça oyuncusu olarak imzaladı. Calathes için şüphesiz tatlı bir an.

Thomas heurtel 

Barça’daki dördüncü sezonunda, Fransız gardiyan, Jasikevicius’un sistemlerine zorlu bir adaptasyon sürecinden geçiyor. Litvanyalı koç, hücum yeteneğine değer verir ancak savunma gevşekliği ile taviz vermez. Liderlik mesleğine sahip bir oyun kurucu olan Heurtel, Calathes ile birlikte yeni rolüyle mücadele ediyor ve hatta Bolmaro ve Hanga’nın rotasyonunda ilerlemiş durumda.

Saras ona haftanın ilk iki maçında (Olympiacos ve Armani) sadece üç dakika izin verdi. Bu da Barça’daki kariyerinin birdenbire bitebileceğine dair spekülasyonların yolunu açtı. Hatta Barça Yogi Farrell’in temel pozisyonu için olası bir adaydan bile bahsediliyordu ..

Barça, Heurtel’in çıkışı için görüşmeler yapıldığını yalanladı

Bir imparatorluk Calathes, acı veren bir Barça zaferine öncülük ediyor

Geçtiğimiz Pazar Barça kulübü, şu anda Heurtel’in takımdan ayrılması anlamına gelen herhangi bir operasyon olmadığını açıkladı. Saatler sonra Obradoiro’ya karşı 17 dakika (10 sayı) oynadı. Yakın geleceğin nereye gidecek?

Kaunas’ta şehrin en sevilen oğlu ve Zalgiris’i en yüksek noktalara götüren Sarunas Jasikevicius’u unutmazlar. Bu nedenle Barça teknik direktörü olarak ‘su’ Zalgiris’le yüzleşmek için dönüşü, özellikle ülkenin ikinci superbetin giriş link şehri ve genel olarak tüm Litvanya için bir olay oldu. 

12/03/2020

19: 53’te CET

Xavi Martínez Olivar @merve_soz

Ve bu Perşembe, maçtan önceki gün, Barça kulübüne yazın gelen teknik direktör ve ekibine küçük bir anma yapıldı. 

Litvanya Ligi’nin CEO’su Romualdas Brazauskas, Saras, yardımcıları Darius Maskoliunas ve Tomas Masiulis’in yanı sıra, dörtlünün Zalgiris kadrosuna dahil olduğu 2019-20 Litvanya liginin şampiyonlar yüzüğü fiziksel antrenör Justas Grainys’i takdim etti.

Bütün bunlar ve düellonun önemi ile ilgili olarak, Jasikevicius – kulübün medyasına yaptığı açıklamalarda – şunu açıkça ortaya koydu: "eve gelmek her zaman heyecan vericidir. Olan şu ki, iki mağlubiyet serimiz olduğunu ve en önemli şeyin ne olursa olsun kazanmak olduğunu düşünmemiz gerekiyor. Bizim için çok önemli bir oyun. Amaç, her şeyden önce, daha sert, daha yoğun oynamak ve tabii ki kazanmaya çalışmaktır.".

Saras için Zalgiris’ten eski sevgilisini kazanma tarifi geçti "Zalgiris’in çok hıza sahip bir takım olduğunu hesaba katarsak, statik oyunda bir taraftan diğerine değişmelerini, koşmalarına izin vermemeliyiz. Top sürme ve çok fazla pas geçme oynuyorlar. Benim için onları oynarken görmek bir zevk ve yarın önümüzde harika bir iş olacağı konusunda netiz: Zalgirio Arena’da halkın olmaması? Yapacağız. Ama bizim için daha iyi" (gülümsemek).

Abrines: "Yoğunluk ve fiziksel ton"

Álex Abrines, kendi adına, "karmaşık bir eşleşme. İki yenilgiden geliyoruz, Euroleague’de kötü bir galibiyet serisinden geliyorlar. Ve aynı zamanda evden uzakta bir oyun olacak: İlk saniyeden itibaren büyük bir yoğunlukla oynamak ve kazanabileceklerine inanmamak için gerekli fiziksel tonu koymak çok önemli olacak.".

Tüm Euroleague’i sadece DAZN’de takip edin. Şimdi abone olun, ücretsiz bir deneme ayınız var!

Jasikevicius yine kırbacı çıkarıyor

Jasikevicius: "ASVEL’e yenildikten sonra bir tepki daha bekliyorduk"

Abrines, Saras’ı Litvanyalı koç için özel bir düelloda nasıl görüyor? "Rakip bir takıma koçluk yaparak eve dönmenin ötesinde, iki mağlubiyetin ardından içinde bulunduğumuz durumdan endişe duyuyor. Başka bir oyunu kaybetmek çok olumsuz bir dinamiğe girmek olur ve bundan kaçınmamız gereken şey budur. Birkaç hafta önce oynamaya çalışıyoruz ve burada kazanırsak dinamiklerimizi yeniden kazanabiliriz. Kaybettiğimiz iki maçta da hata yaptık ve şimdi yapmamaya çalışacağız ve onların silahlarına karşı zihinsel olarak daha iyi hazırlanmalıyız.". 

Barça, negatif dinamikleri kırdı (Euroleague’de ASVEL’e ve ACB’de Valencia’ya karşı mağlubiyet) ve Jasikevicius’un Kaunas’a rakip olarak döndüğü gün Zalgiris zaferini kazandı.

12/04/2020

12/05/2020 tarihinde 4:58 ÖS CET

Xavi Martínez Olivar @merve_soz

VERİ SAYFASI

EUROLEAGUE

ZAL

62-73

PUB

ZALGIRIS KAUNAS

(14 + 19 + 15 + 14): Nigel Hayes (10), Joffrey Lauvergne (10), Marius Grigonis (5), Thomas Walkup (5), Steve Vasturia (2) -başlangıç ​​beş-; Rokas Jokubaitis (10), Arturas Milaknis (2), Augustine Rubit (6), Paulius Jankunas (-), Lukas Lekavicius (5), Martinas Geben (2).

BARÇA

(17 + 22 + 16 + 18): Cory Higgins (7), Nikola Mirotic (9), Calathes (6), Álex Abrines (6), Pierre Oriola (6) -başlangıç ​​beş-; Rolands Smits (3), Kyle Kuric (15), Sergi Martínez (-) Thomas Heurtel (-), Adam Hanga (5), Brandon Davies (16).

HAKEMLER

Sasa Pukl, Tomislav Hordov, Michele Rossi.

OLAYLAR

Euroleague’in on ikinci günündeki maç, koronavirüs salgını nedeniyle sıhhi kısıtlamalar nedeniyle Zalgiris Arena’da seyircisiz oynandı.

Çok zor bir düelloda ve mükemmelliğe çok az verilen (iki takım arasında 43 mağlubiyet) Barça, savunmada hayatta kalmayı başardı (Zalgiris için 18 üçlüden 2’si). Yönetimdeki Calathes (10 asist), Davies (16 sayı) ve Kuric (15) gibi bir başka eski Zalgiris takımı, Barça’nın maçtan uçarak çıkmasına izin verdi.

Düello kilitlendi

Jasikevicius sonrası Zalgiris, kollektif olarak ruhunu her zaman değişmeden korur. Rakiplerinden en fazlasını talep eden, indirgenemez ve dövüşçü bir ekip, sınırlamalarıyla Litvanyalılar.

Barça, ilk atlamadan itibaren zorlu bir savunma ile meydan okumayı kabul etti ve Litvanyalıların en iyi silahı olan üçlüsünü durdurmayı başardılar. % 41 etkinliğe sahip olan Zalgiris, ilk yarıda boş bırakıldı (0/7).

Ancak Barça’nın arkasındaki toplu çaba yansıtılmadı çünkü saldırıda dinamik ve agresif Litvanya savunmasından çok acı çektiler, özellikle de beşe karşı beşte. Katalanlar neredeyse her zaman skorbordda öndeydiler, ancak skorbordda en fazla 7 sayı geride olan rakibini korkutma yeteneği yoktu (22-29). Barça hücum akışkanlığından muzdaripti ve söylenmelidir ki çok fazla kolay atış kaçırdılar.

Bu senaryoda, Zalgiris her zaman bir akımdandı, ancak hayatta kalma, ‘seçimlerinden bir hayat arama’ erdemine sahipti.&Sepet altında nüfuz etmek ve gol atmak veya ikinci şanslardan yararlanmak için yuvarlanın ‘(6 hücum ribaund. Uzlaşmaz bir düelloda, Barça, skorbordda önde molaya ulaşmak için Kuric’in durugörü ve Davies ve Mirotic’in uyanışına güvenmeye başladı ( 33-39). Temeller savunmadan atılmıştı, ancak görevi çözmek istiyorsanız, ribauntta hakim olmak ve topları kaybetmemek için bir adım atmanız gerekiyordu (ilk yarıda 10).

Cümle

Soyunma odalarından geçtikten sonra Barça, masaya otorite darbesi vermeye kararlı görünüyordu. 0-7’lik bir kısmi ile Katalanlar ışıkta ateş açtılar (33-46). Saldırıda muhakeme ile saldırmanın ardındaki iyi işten yararlanmanın zamanı gelmişti. Ancak topun kayıpları, Jasikevicius ve Zalgiris’in kayıplarını ağırlaştırdı ve genç Jokubaitis oyuna tekrar girerek on sayılık sözde psikolojik engelden (48-55) aşağı indi.

Tüm Euroleague’i sadece DAZN’de takip edin. Şimdi abone olun, ücretsiz bir deneme ayınız var!

Jasikevicius eve döndü … ama Barça ile kazanmak istiyor

Jasikevicius: "Eve gelmek heyecan verici ama önemli olan kazanmak."

Son çeyreğin başlangıcı, Zalgiris’in üst üste iki üçlü (54-57) yaptıktan sonra sadece üç puan geride kalmasıyla Barça’da tüm alarmları tetikledi. Ancak Katalanlar, en sevdikleri silah olan üçlü olan Zalgiris’i kesinlikle reddederek soğukkanlılığını nasıl geride tutacaklarını biliyorlardı. O sırada mükemmel bir Calathes ile Barça, 6.75’ten düelloyu kırdı. Abrines’in iki üçlüsü ve Hanga’nın iki üçlüsü karşılaşmayı sonlandırdı (58-73) Barça, Euroleague’de galibiyet yoluna yeniden yükseldi.

Euroleague, bu Cuma (21.00) Palau’da Milan’dan Barça ve Armani arasında kesilecek çok kumaşın olacağı bir düelloyla tekrar edecek. Parçalara göre gidelim. Barça, şüpheli bir senaryoda CSKA’ya kıyasla en iyi basket ortalamasına sahip liderliğini savunacak.

12/11/2020

12/12/2020 tarihinde saat 11: 50’de CET

Xavi Martínez Olivar @merve_soz

Ve olay şu ki, Katalanlar üç yenilgiye uğradılar (Euroleague’de ASVEL ve Olympiacos ve ACB’de Valencia), bu yenilgilerin en büyük özelliği: savunma, sert bir şekilde kaybedildi. Hem ACB’de (74 sayı) hem de Euroleague’de (71.9) bu yönün en iyisi olmaktan, bu yenilgilerde ortalama 92 sayı kabul etti.

Ve bu genel bağlama, temel konuma iki özel isim eklenir. Armani, pandeminin en zor döneminde Barça’dan birkaç ay önce aniden ayrılan Malcolm Delaney ile yola çıkacak. Hikaye biliniyor: Barça ile sözleşmesini bir yıl daha yenileme seçeneğine sahip olan Delaney, hapis sırasında Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve ardından ACB’nin son aşamasını oynamak için Barselona’ya dönmeyi reddetti.

Sonunda, her iki taraf da ayrılma konusunda bir anlaşmaya vardı … ve günler sonra oyuncu Armani için imza attı. Oyunda, 10.9 sayı ve 4.6 asist ortalamaları ile Ettore Messina’nın yetenekli takımına liderlik ediyor ve bu takımda en büyük silahlarından biri olarak üçlü (% 41,8) bahis yapıyor. Bu arada, belirsizliğin başka bir üssün olduğu bir blok: Kas sakatlığı nedeniyle son iki maçı kaçıran Sergio Rodríguez. 

Tüm Euroleague’i sadece DAZN’de takip edin. Şimdi abone olun, ücretsiz bir deneme ayınız var!

Plantar fasiit nedeniyle hala Claver’i olmayan ve işler düzelmezse ameliyathaneye götürebilecek olan Barça’da doğru isim oyun yönetmenlerinden biri: Thomas Heurtel.

Barça’da ‘Heurtel vakası’ var mı?

Jasikevicius: "Anahtar zihniyetimizde ve savunmamızdadır"

Fransız muhafız Olympiacos’a karşı bir dakika oynamadı ve Calathes’e ek olarak Bolmaro ve Hanga’nın da rotasyonlarda kendisini nasıl ilerlettiğini gördü.

%d blogcu bunu beğendi: