News

Розумна техніка, доступність землі та новий експортний ринок – головні агроновини за тиждень.

Розумна техніка, доступність землі та новий експортний ринок – головні агроновини за тиждень.

Фото: Войцех Пацевич.

Вартість українських земель буде пересмотренна.

Фото: Войцех Пацевич.

1 Чорнозем пройде переоцінку.

Кабмін схвалив На сайте нову методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Документ покликаний спростити розрахунки оцінки та внесення даних до земельного кадастру, а також забезпечить коректне аудит сільськогосподарських земель. У результаті повинна знизиться вартість оренди, яку сплачують агрокомпанії власникам земельних паїв.

Досі в середньому по країні один На сайте гектар сільгоспземлі оцінювався в 30,9 тис. грн. З застосуванням згаданої методики ця цифра знизиться на 11%. Втім, є ряд регіонів, серед яких Одеська область, де цінник був занижений. Відповідно там варто очікувати зростання цін.

2 Земельні відносини переводять в онлайн.

В Україні запустили електронний сервіс оформлення проектів землеустрою – e.land.gov.ua. Таким чином нівелюється людський чинник у питанні погодження землевпорядної документації. Це спростить і допоможе зробити більш доступними адміністративні послуги в цій сфері.

Своєрідна дерегуляція завжди позитивно впливає на ту чи іншу сфери діяльності. Якщо це дійсно запрацює в повну силу, і всі проекти землеустрою будуть оформлятися “в білу”, то це допоможе гармонізувати відносини власників земельних паїв і бізнесу.

3 Єгипет відкриває ринок для української яловичини.

Єгипетська сторона підписала ветеринарний сертифікат дає змогу Україні експортувати в цю країну охолоджену і заморожену бескостную яловичину. Після закриття російського ринку великі надії були на угоду України та ЄС про ЗВТ. Але поки що це не принесло українській стороні очікуваних результатів і вітчизняні тваринники не можуть пробитися на європейські ринки, оскільки не закрили всі питання і вимоги виставлені ЄС для отримання доступу на ринок.

На цьому тлі відкриття ринку Єгипту дає можливість українським тваринникам з оптимізмом дивитися в майбутнє. У цьому році Україна вже отримала зелене світло на е кспорт замороженої яловичини в Йорданію, В’єтнам і Ірак. Ведуться переговори про постачання української яловичини в Ізраїль, Китай, ОАЕ та інші країни Африки.

4 Група УПЕК запустила проект по створенню агротехніки для точного землеробства.

За задумом інженерів компанії, новий продукт повинен допомогти підвищити врожайність, зменшити енерговитрати трактора, витрата палива, а також виключити негативні впливи трактора на грунт.

Цікаво подивитися, що в підсумку вийде на виході і буде затребуваний такий продукт. Український АПК потребує не лише ефективності використання енерговитрат і добрив, але й ефективного використання людських ресурсів.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: